Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Pistolety na zawieszkach » DOSTĘPNY » ZESTAW TRZECH PISTOLETÓW NA DREWNIANYM TABLO (AG34/D1.01)
[DOSTĘPNY]
649,00zł

ZESTAW TRZECH PISTOLETÓW NA DREWNIANYM TABLO (AG34/D1.01)ZESTAW TRZECH PISTOLETÓW NA DREWNIANYM TABLO (AG34/D1.01)ZESTAW TRZECH PISTOLETÓW NA DREWNIANYM TABLO (AG34/D1.01)

ZESTAW TRZECH PISTOLETÓW NA DREWNIANYM TABLO

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Włochy (AG34/D1.01)

szerokość u góry tabla 46 cm
wysokość 57 cm

waga: 3,7 kg

Pistolety  wykonane są ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).

Tablo wykonane jest z naturalnego drewna.

CIEKAWOSTKA:

Sukces zamka kołowego był krótkotrwały. W połowie lub pod koniec XVI w. w północnej Europie wynaleziono zamek zatrzaskowy ( skałkowy, tzw. typ północny).

W zamku tym zastosowano kurek, w którym mocowano kawałek krzemienia. W momencie pociągnięcia za język spustowy kurek opadał do przodu i uderzał w stalową płytkę, powodując iskrę, która zapalała proch umieszczony w panewce.

Podobny zamek, zwany zamkiem Miqueleta (tzw. typ śródziemnomorski), pojawił się w tym samym czasie w południowej Europie.

Wprowadzenie zamka skałkowego doprowadziło do rozpowszechnienia się pistoletów. Mimo ich poważnych wad ( zwłaszcza małego zasięgu strzelania, długiego procesu ładowania, trudności z użyciem w czasie złej pogody) pistolety były stuketczną bronią osobistą.

Dlatego odegrały ważną rolę w epoce, gdy nie istniały żadne zorganizowane siły policyjne, a rabusie krążyli drogami i ulicami miast po zapadnięciu mroku.

 

"ZŁO NIE TKWI W KONSTRUOWANIU NOWYCH,

CORAZ GROŹNIEJSZYCH BRONI.

TKWI W DUCHU PODBOJÓW"

Ludwig von Mises649,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2