Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Templariuszy » DOSTĘPNY » WIELKI MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ (C-94G)
[DOSTĘPNY]
239,00zł
279,00zł

WIELKI MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ (C-94G)WIELKI MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ (C-94G)WIELKI MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ (C-94G)

WIELKI MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

 

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: USA (C-94G)

długość 120 cm 
waga: 1,6 kg

Model ten wykonany jest ze stali nierdzewnej..

MODEL JEST MONTOWANY W USA

STAL NIERDZEWNA POCHODZI Z CHIN

 RESZTA ELEMENTÓW PRODUKOWANA W USA

 

Cena obejmuje również drewnianą zawieszkę ( widoczną na głównym jasnym zdjęciu)

 Cena nie dotyczy stojaka

CIEKAWOSTKA:

Konstrukcja miecza zmieniała się wraz ze zmianami, jakie zachodziły w konstrukcji zbroi. W początkach XVI w. ciężka zbroja płytowa zastąpiła kolczugę. Doprowadziło to do tego, że w miejsce krótkich mieczy wprowadzono długie i ciężkie miecze z powiększoną rękojeścią przystosowaną do trzymania broni oburącz.

Wobec narastającej dominacji na plach bitew broni palnej miecz w coraz większym stopniu stawał się bronią cywilną używaną do obrony osobistej i pojedynków.

Szczególnie popularny w pojedynkach był rapier wywodzący się z hiszpańskiego espada ropera z XVI w. Później broń przekształciła się w szpadę, która jest używana do dzisiaj w walkach szermierczych.

Już w XVIII w. moda noszenia miecza ogarnęła całą szlachtę europejską i tych, którzy za szlachtę pragnęli uchodzić.

Najpowszechniej używany i codziennie noszony ył niewielki, lekki miecz do zadawania pchnięć, który po raz pierwszy pojawił się we Francji w XVII w.

Chociaż wprowadzenie broni palnej miało zmienić sposób prowadzenia działań wojennych w Europie, a potem na świecie, to zmiana ta nie nastąpiła natychmiast. Miecz pozostał w arsenale wojownika, szczególnie wśród konnych rycerzy i w piechocie najemnej.

Jednak pod koniec VXII w. technologia broni palnej i taktyka rozwinęły się do tego stopnia, że przydatność miecza na polu bitwy zmalała. Mimo to pozostały "modne" w Europie, gdzie używano ich w pojedynkach i jako symbole statusu społecznego ich właścicieli.

Położone w środkowej Hiszpanii miasto Toledo od dawna było znane z wysokiej jakości wytwarzanych mieczy i innej broni białej. Pierwsze wzmianki o broni z Toledo pochodzą z I w. p.n.e. i  można je znaleźć w oracjach rzymskiego pisarza Grattiusa. Płatnerzez z Toledo używali doskonałej stali, która podobno była lepsza od damasceńskiej.

Ich miecze cenili wojownicy w calej Europie, a według niektórych źródeł także japońscy samurajowie, którzy używali głowni z Toledo.

Historyk Jared Diamond w swojej książce pt. " Guns, Germs and Steel" twierdzi, że stal z Toledo była ważnym czynnikiem w hiszpańskich podbojach Ameryki, gdyż stalowe miecze i inna broń szesnastowiecznych konkwistadorów hiszpańskich była znacznie lepsza niż broń, którą posługiwali się żołnierze imperiów Azteków i Inków

 

"MIECZ NIGDY NIE JEST ZABÓJCĄ.

TO JEST NARZĘDZIE W RĘCE ZABÓJCY"

Seneka279,00zł   239,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
OZDOBNY MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ SW-601
OZDOBNY MIECZ TEMPLARIUSZY Z ZAWIESZKĄ SW-601
RZEŹBIONY EKSKLUZYWNY STOJAK DO MIECZY JAPOŃSKICH JK-093SD
RZEŹBIONY EKSKLUZYWNY STOJAK DO MIECZY JAPOŃSKICH JK-093SD
WSPANIAŁY MIECZ SAMURAJSKI - NIESAMOWITA KATANA JL-055B
WSPANIAŁY MIECZ SAMURAJSKI - NIESAMOWITA KATANA JL-055B
GŁADKA SZABLA WOJSKA POLSKIEGO WZ 1976 BEZ POCHWY
GŁADKA SZABLA WOJSKA POLSKIEGO WZ 1976  BEZ POCHWY
UNIKATOWA HISTORYCZNA STRZELBA Z ZAMKIEM KAPISZONOWYM (W93)
UNIKATOWA HISTORYCZNA STRZELBA Z ZAMKIEM KAPISZONOWYM (W93)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2