UNIKATOWY PISTOLET KAPISZONOWY Z XVIII W.
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).
REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.
ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.
W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.
Producent: Hiszpania (K1116-L)
długość 28 cm
waga: 0,5 kg
Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).
Rękojeść wykonana jest z imitacji kości słoniowej.
Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjeciach stojaka
CIEKAWOSTKA:
Sukces zamka kołowego był krótkotrwały. W połowie lub pod koniec XVI w. w północnej Europie wynaleziono zamek zatrzaskowy ( skałkowy, tzw. typ północny).
W zamku tym zastosowano kurek, w którym mocowano kawałek krzemienia. W momencie pociągnięcia za język spustowy kurek opadał do przodu i uderzał w stalową płytkę, powodując iskrę, która zapalała proch umieszczony w panewce.
Podobny zamek, zwany zamkiem Miqueleta (tzw. typ śródziemnomorski), pojawił się w tym samym czasie w południowej Europie.
Wprowadzenie zamka skałkowego doprowadziło do rozpowszechnienia się pistoletów. Mimo ich poważnych wad ( zwłaszcza małego zasięgu strzelania, długiego procesu ładowania, trudności z użyciem w czasie złej pogody) pistolety były stuketczną bronią osobistą.
Dlatego odegrały ważną rolę w epoce, gdy nie istniały żadne zorganizowane siły policyjne, a rabusie krążyli drogami i ulicami miast po zapadnięciu mroku.
"ZŁO NIE TKWI W KONSTRUOWANIU NOWYCH,
CORAZ GROŹNIEJSZYCH BRONI.
TKWI W DUCHU PODBOJÓW"
Ludwig von Mises