Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Katany Ninja » DOSTĘPNY » UNIKATOWY MIECZ NINJA Z DMUCHAWKĄ (R-001)
[DOSTĘPNY]
319,00zł

UNIKATOWY MIECZ NINJA Z DMUCHAWKĄ (R-001)UNIKATOWY MIECZ NINJA Z DMUCHAWKĄ (R-001)UNIKATOWY MIECZ NINJA Z DMUCHAWKĄ (R-001)

UNIKATOWY MIECZ NINJA Z DMUCHAWKĄ

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy  (R-001)

Katana:

długość 103 cm 
waga: 1 kg 

 Model ten wykonany jest ze stali nierdzewna, barwione chemiczno na czarne( lekko naostrzony).

Do pochwy przymocowana jest dmuchawka, która służy również do oddychania pod wodą (plus komplet strzałek).

Pochwa jest z drewna

 Cena niedotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

W Japonii miecz odgrywał wyjątkową i ważną rolę kulturową. Przez całe wieki posiadanie miecza było zastrzeżone wyłącznie dla samurajów - członków klasy wojowników, którzy poprzysięgli stosować kodeks bushido i zobowiązali się służyć swemu panu, czyli daimyo.

Samurajowie używali przeważnie miecza o wygiętej głowni zwanego KATANA (często posługując się nim oburącz) oraz miecza krótkiego zwanego wakizashi. Miecze te noszone razem nosiły nazwę daisho, czyli " duży i mały".

Chociaż w bitwach samurajowie posługiwali się łukami i włóczniami, miecz uznawali za " duszę wojownika", dlatego spędzali niekończące się godziny na doskonaleniu sztuki władania nim. Szermierka była nieodłączną częścią japońskich sztuk walki i tradycja ta przetrwała do dziś.

Wyprodukowanie katany było procesem długotrwałym i skomplikowanym obejumującym wielokrotne odkuwanie warstw stali w celu wykonania głowni, której wytrzymałość i ostrość stały się legendarne.319,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2