UNIKATOWY KIŚCIEŃ - MACZUGA - 3 KULE
Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.
REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.
ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.
W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.
Producent: Włochy (AG27/3.01)
EAN 8033622150183
długość trzonka 36 cm
długość całkowita 65 cm
waga: 2.50 kg
Model ten wykonany jest ze stali oraz drewna.
Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.
CIEKAWOSTKA:
Kiścień - rodzaj broni obuchowej używanej w średniowieczu, składającej się z drewnianego trzonka, do którego łańcuchem, sznurem lub rzemieniem przymocowano bijak, służący do zadawania ciosów przeciwnikowi. Zwany także mylnie korbaczem lub morgenszternem. Trzonki kiścieni mogły mieć różną długość, zwykle jednak wynosiła ona ok. 30–40 cm. Bywały też kiścienie ich pozbawione, w postaci kuli na rzemieniu, który owijano dookoła ręki. Bijak miał zazwyczaj postać stalowej kuli najeżonej kolcami, choć istniały też bijaki gładkie oraz wykonane z innych materiałów (szczególnie wczesne ich wersje): rogu, kości, brązu. Zdarzały się kiścienie o 2 lub nawet 3 bijakach, każdym zawieszonym na własnym łańcuchu.
W średniowiecznej Europie kiścienie pojawiły się wpierw na Rusi (ok. X w.), przejęte od koczowniczych ludów ze wschodu. Od XI w. były używane w Europie Zachodniej, okres największej świetności tej broni przypada na wiek XV. Kiścienie używane były zarówno przez jazdę jak i piechotę, choć sposób walki tą bronią, wymagający szerokich zamachów, wykluczał użycie kiścienia przez piechotę walczącą w szyku zwartym.
W innych językach często nie ma rozróżnienia między kiścieniem a cepem bojowym.
"WOJNY PROWADZONE SĄ PRZY UŻYCIU BRONI,
ALE WYGRYWANE PRZEZ LUDZI.
TO DUCH LUDZI, KTÓRZY IDĄ ZA WODZEM ORAZ LUDZI,
KTÓRZY PRZEWODZĄ PROWADZI DO ZWYCIĘSTWA"
Gen. George S. Patton