Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Garłacze » NIEDOSTĘPNY » UNIKATOWY GARŁACZ MYŚLIWSKI - ZAMEK SKAŁKOWY (K1105-M)
[NIEDOSTĘPNY]
125,00zł
135,00zł

UNIKATOWY GARŁACZ MYŚLIWSKI - ZAMEK SKAŁKOWY (K1105-M)UNIKATOWY GARŁACZ MYŚLIWSKI - ZAMEK SKAŁKOWY (K1105-M)UNIKATOWY GARŁACZ MYŚLIWSKI - ZAMEK SKAŁKOWY (K1105-M)

UNIKATOWY GARŁACZ MYŚLIWSKI - ZAMEK SKAŁKOWY

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Hiszpania (K1105-M)

długość 48 cm
waga: 1 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji) oraz imitacji kości słoniowej.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

Garłacz to krótka, skałkowa, gładkolufowa strzelba lub pistolet z lufą, która rozszerza się w części wylotowej. Pojawiła się w Europie już na początku XVII w., chociaż powszechnie zaczęła być używana dopiero ok. 100 lat później.

Garłacz wystrzeliwał kule ołowiane i był bronią śmiertelnie groźną z bliskiej odległości, dlatego chętnie stosowały ją załogi dyliżansów do obrony przeciwko bandytom grasującym na drogach, kupcy i właściciele domów przeciwko złodziejom oraz właściciele zajazdów przeciwko rabusiom.

Garłacz był również używany na morzu, ponieważ stanowił idealną broń przy ataku abordażowym.

Garłacz był popularny do pierwszych dziesięcioleci XIX w., kiedy zastąpiła go strzelba.135,00zł   125,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2