Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Pistolety pojedynkowe » DOSTĘPNY » NIESPOTYKANY ZESTAW POJEDYNKOWY Z 1760 R. ( K1052-2L)
[DOSTĘPNY]
179,00zł
189,00zł

NIESPOTYKANY ZESTAW POJEDYNKOWY Z 1760 R. ( K1052-2L)NIESPOTYKANY ZESTAW POJEDYNKOWY Z 1760 R. ( K1052-2L)NIESPOTYKANY ZESTAW POJEDYNKOWY Z 1760 R. ( K1052-2L)

NIESPOTYKANY ZESTAW POJEDYNKOWY Z 1760 R.

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Hiszpania ( K1052-2L)

długość 38 cm
waga: 1,5 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).

Rękojeść wykonana jest z tworzywa.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

Walki w celu rozstrzygnięcia spraw honorowych maja długą historię.

Znana nam do dziś sztuka pojedynków rozwinęła się w południowej Europie w dobie renesansu i rozpowszechniła się w XVIII w. wśród wyższych klas społecznych.

Mimo że pojedynki były zakazane prawem ( George Washington zabronił swoim oficerom wdawać się w pojedynki, nazywając je " morderczymi praktykami"), to praktykowano je w Wielkiej Brytanii i Ameryce aż do początków XIX w. ( w Europie zaprzestano ich nieco później).

Do połowy XVIII w. pojedynkowano się głównie używając broni białej, po czym nastała moda na broń palną, dając początek nowej kategorii pistoletu, tzw. pistoletu pojedynkowego.189,00zł   179,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
PODWÓJNY STOJAK DO PREZENTACJI REPLIK (WP2PBA)
PODWÓJNY STOJAK DO PREZENTACJI REPLIK (WP2PBA)
STOJAK POJEDYŃCZY DREWNIANY (007)
STOJAK POJEDYŃCZY DREWNIANY (007)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2