Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Armaty » DOSTĘPNY » HISTORYCZNA MINIATUROWA ARMATKA - REPLIKA BRONI Z XVIII W (AG40/1.01)
[DOSTĘPNY]
59,00zł

HISTORYCZNA MINIATUROWA ARMATKA - REPLIKA BRONI Z XVIII W  (AG40/1.01)HISTORYCZNA MINIATUROWA ARMATKA - REPLIKA BRONI Z XVIII W  (AG40/1.01)HISTORYCZNA MINIATUROWA ARMATKA - REPLIKA BRONI Z XVIII W  (AG40/1.01)

HISTORYCZNA MINIATUROWA ARMATKA - REPLIKA BRONI Z XVIII W

Prezentowany model jest miniaturową repliką oryginału.

REPLIKI BRONI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I REPLIK BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Włochy (AG40/1.01)

długość 13 cm

wysokość: 6 cm


waga: 0,2 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium.

Ciekawostka:

Kwestia pierwszego użycia armat na wojnie jest sporna. Sprawozdanie z bitwy pod Crecy ( w 1346 r.) podczas wojny stuletniej między Anglią a Francją wspomina, że armia angielska skierowała na Francuzów "bombardy". Dział użyto również w czasie bitwy pod Agincourt w 1415 r.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę małą celność wczesnych armat, możemy przypuszczać, że efekt ich użycia na polu walki był prawdopodobnie psychologiczny. Wyrzucały one bowiem z przerażającym hukiem ogromne obłoki dymu i ognia, chociaż pocisk wystrzelony z armaty mógł strącić rycerza z konia.

Wczesna artyleria miała największe znaczenie jako broń oblężnicza, gdyż była zdolna rozbijać mury zamków i inne fortyfikacje.

Pod koniec XV w. francuscy i włoscy wytwórcy dział opracowali stosunkowo "silne" i łatwe w transporcie armaty. Dlatego tacy władcy - jak Ludwik XI i Konrad VII umiejętnie wykorzystywali "potęgę" artylerii, aby umocnić swą władzę w kraju i podbijać inne terytoria.59,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
MINIATURA ARMATY Z CZASÓW WOJNY SECESYJNEJ 446
MINIATURA ARMATY Z CZASÓW WOJNY SECESYJNEJ 446


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2