Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Muszkiety » DOSTĘPNY » ZŁOTA NAPOLEOŃSKA ZDOBIONA STRZELBA - MUSZKIET z 1807 r (1080/L)
[DOSTĘPNY]
649,00zł

ZŁOTA NAPOLEOŃSKA ZDOBIONA STRZELBA - MUSZKIET z 1807 r (1080/L)ZŁOTA NAPOLEOŃSKA ZDOBIONA STRZELBA - MUSZKIET z 1807 r (1080/L)ZŁOTA NAPOLEOŃSKA ZDOBIONA STRZELBA - MUSZKIET z 1807 r (1080/L)

ZŁOTA NAPOLEOŃSKA ZDOBIONA STRZELBA - MUSZKIET z 1807 r

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Denix Hiszpania (1080/L)

Kod EAN:8435089750805


długość 110 cm
waga: 2,1 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji) oraz drewna

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

W dobie wojen napoleońskich standardową bronią piechoty był gładkolufowy muszkiet skałkowy ładowany od strony wylotu lufy. Napoleoński żółnierz piechoty był uzbrojony w muszkiet Charleville kalibru 69 cala, którego nazwa wywodziła się od zbrojowni w Ardenach, gdzie broń ta była produkowana od 1777 r.

Wrogowie Napoleona - Brytyjczycy - używali sławnego muszkietu służby lądowej kalibru 75 cala, zwanego Brown Bess. Z kolei Prusacy byli wyposażeni od 1809 r. w muszkiety kalibru 75 cala, których konstrukcja bazowała na francuskim Charleville, Rosjanie zaś wykorzystywali różną broń importowaną i produkowaną w kraju, o różnym kalibrze.

Muszkiet gładkolufowy z natury rzeczy nie odznaczał się wysoką celnością, a jego skuteczny zasięg wynosił 90m.649,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
CZERWONE WIESZAKI HERBOWE (24/L)
CZERWONE WIESZAKI HERBOWE (24/L)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2