Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Winchestery » DOSTĘPNY » WYJĄTKOWA STRZELBA WINCHESTER 1866 R (1140/L)
[DOSTĘPNY]
649,00zł

WYJĄTKOWA STRZELBA WINCHESTER 1866 R (1140/L)WYJĄTKOWA STRZELBA WINCHESTER 1866 R (1140/L)WYJĄTKOWA STRZELBA WINCHESTER 1866 R (1140/L)

WYJĄTKOWA STRZELBA WINCHESTER 1866 R 

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Denix Hiszpania (1140/L)

długość 100 cm
waga: 3 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).

Rękojeść wykonana jest z naturalnego drewna.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

Tylko nieliczne okresy w historii są identyfikowane z tak powszechnym użyciem broni palnej, jak kolonizacja zachodu Stanów Zjednoczonych w XIX w.

Nawza Dziki Zachód natychmiast przywołuje na myśl obraz: kowbojów, bandytów, szeryfów z Coltami, zwiadowców, łowców bizonów uzbrojonych w powtarzalne karabiny dźwigniowe i potężne karabiny jednostrzałowe.

Przywołuje na myśl również obraz kawalerii ścierającej się z Indianami uzbrojonymi w łuki i włócznie.

Napisano niezliczone książki i nakręcono niezliczone filmy, które uczyniły ten okres w powszechnym mniemaniu romantycznym, co nie zawsze było prawdą. Faktem jednak jest, że posiadanie na pograniczu jednej, dwóch, a nawet trzech niezawodnych sztuk broni palnej często oznaczało granicę pomiędzy życiem a śmiercią.

Firma Winchester Repeating Arms Co. opracowała nowy powtarzalny karabin dźwigniowy, który wprowadziła na rynek w 1866 r., a następny model z 1873 r okazał się wyjątkowy popularny i często nazywano go "karabinem, który zdobył Zachód".

Po zakończeniu wojny secesyjnej i do czasu zlikwidowania granicy, głównym zadaniem armii Stanów Zjednoczonych była walka z Indianami.

Mimo że karabiny powtarzalne potwierdziły swą przydatność w czasie wojny secesyjnej, to armia miała tak dużo odprzodowych sprinfieldów, że używała ich podczas wiekszości wojen z Indianami.649,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
MYŚLIWSKIE ZŁOTE WIESZAKI (K1071-L)
MYŚLIWSKIE ZŁOTE WIESZAKI (K1071-L)
STOJAK NA COLTY, REWOLWERY I PISTOLETY SKAŁKOWE (11002)
STOJAK NA COLTY, REWOLWERY I PISTOLETY SKAŁKOWE (11002)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2