Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Rzymskie » NIEDOSTĘPNY » UNIKATOWY RZYMSKI MIECZ Z CZERWONĄ POCHWĄ (AGI2002.09)
[NIEDOSTĘPNY]
669,00zł

UNIKATOWY RZYMSKI MIECZ Z CZERWONĄ POCHWĄ (AGI2002.09)UNIKATOWY RZYMSKI MIECZ Z CZERWONĄ POCHWĄ (AGI2002.09)UNIKATOWY RZYMSKI MIECZ Z CZERWONĄ POCHWĄ (AGI2002.09)

UNIKATOWY RZYMSKI MIECZ Z CZERWONĄ POCHWĄ

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (AGI2002.09)

długość 87 cm
waga: 1,8 kg

Model ten wykonany jest ze stali toledańskiej. Miecz nie jest naostrzony ani przystosowany do ostrzenia.

Pochwa wykonana jest ze skóry naturalnej z elementami mosiądzu.

Rękojeść wykonana jest z imitacji kości słoniowej

 Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

Konstrukcja miecza zmieniała się wraz ze zmianami, jakie zachodziły w konstrukcji zbroi. W początkach XVI w. ciężka zbroja płytowa zastąpiła kolczugę. Doprowadziło to do tego, że w miejsce krótkich mieczy wprowadzono długie i ciężkie miecze z powiększoną rękojeścią przystosowaną do trzymania broni oburącz.

Wobec narastającej dominacji na plach bitew broni palnej miecz w coraz większym stopniu stawał się bronią cywilną używaną do obrony osobistej i pojedynków.

Szczególnie popularny w pojedynkach był rapier wywodzący się z hiszpańskiego espada ropera z XVI w. Później broń przekształciła się w szpadę, która jest używana do dzisiaj w walkach szermierczych.

Już w XVIII w. moda noszenia miecza ogarnęła całą szlachtę europejską i tych, którzy za szlachtę pragnęli uchodzić.

Najpowszechniej używany i codziennie noszony ył niewielki, lekki miecz do zadawania pchnięć, który po raz pierwszy pojawił się we Francji w XVII w.

Chociaż wprowadzenie broni palnej miało zmienić sposób prowadzenia działań wojennych w Europie, a potem na świecie, to zmiana ta nie nastąpiła natychmiast. Miecz pozostał w arsenale wojownika, szczególnie wśród konnych rycerzy i w piechocie najemnej.

Jednak pod koniec VXII w. technologia broni palnej i taktyka rozwinęły się do tego stopnia, że przydatność miecza na polu bitwy zmalała. Mimo to pozostały "modne" w Europie, gdzie używano ich w pojedynkach i jako symbole statusu społecznego ich właścicieli.

Położone w środkowej Hiszpanii miasto Toledo od dawna było znane z wysokiej jakości wytwarzanych mieczy i innej broni białej. Pierwsze wzmianki o broni z Toledo pochodzą z I w. p.n.e. i można je znaleźć w oracjach rzymskiego pisarza Grattiusa. Płatnerzez z Toledo używali doskonałej stali, która podobno była lepsza od damasceńskiej.

Ich miecze cenili wojownicy w calej Europie, a według niektórych źródeł także japońscy samurajowie, którzy używali głowni z Toledo.

Historyk Jared Diamond w swojej książce pt. " Guns, Germs and Steel" twierdzi, że stal z Toledo była ważnym czynnikiem w hiszpańskich podbojach Ameryki, gdyż stalowe miecze i inna broń szesnastowiecznych konkwistadorów hiszpańskich była znacznie lepsza niż broń, którą posługiwali się żołnierze imperiów Azteków i Inków

"MIECZ NIGDY NIE JEST ZABÓJCĄ.

TO JEST NARZĘDZIE W RĘCE ZABÓJCY"

Seneka



669,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
PRZECUDNA FALCATA ZE SKÓRZANĄ POCHWĄ (SD127)
PRZECUDNA FALCATA ZE SKÓRZANĄ POCHWĄ  (SD127)
UNIKATOWA RZYMSKA ZBROJA GLADIATORA (AGIA003.09)
UNIKATOWA RZYMSKA ZBROJA GLADIATORA (AGIA003.09)
OKAZAŁY MIECZ CELTYCKI ZE SKÓRZANĄ POCHWĄ (SD45)
OKAZAŁY MIECZ CELTYCKI ZE SKÓRZANĄ POCHWĄ (SD45)
EKSKLUZYWNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM (H15)
EKSKLUZYWNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM  (H15)
WYJĄTKOWY GLADIUS JULIUSZA CEZARA Z POCHWĄ (211/V)
WYJĄTKOWY GLADIUS JULIUSZA CEZARA Z POCHWĄ (211/V)
FALCATA MIECZ ALEKSANDRA MACEDOŃSKIEGO (268)
FALCATA MIECZ ALEKSANDRA MACEDOŃSKIEGO (268)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2