Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Katany Shirasaya » NIEDOSTĘPNY » UNIKATOWY PODWÓJNY MIECZ SHIRASAYA - KATANA I WAKIZASHI JL-509B
[NIEDOSTĘPNY]
199,00zł

UNIKATOWY PODWÓJNY MIECZ SHIRASAYA - KATANA I WAKIZASHI JL-509BUNIKATOWY PODWÓJNY MIECZ SHIRASAYA - KATANA I WAKIZASHI JL-509BUNIKATOWY PODWÓJNY MIECZ SHIRASAYA - KATANA I WAKIZASHI JL-509B

UNIKATOWY PODWÓJNY MIECZ SHIRASAYA - KATANA I WAKIZASHI JL-509B

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: USA  (JL-509B)

Katana:

długość 94 cm 
waga: 1 kg 

Wakizashi:
długość 71 CM

 Model ten wykonany jest ze stali nierdzewnej ( lekko naostrzony).

MODEL JEST MONTOWANY W USA

STAL NIERDZEWNA POCHODZI Z CHIN

RESZTA ELEMENTÓW PRODUKOWANA W USA

Pochwa jest z drewna.

 Cena niedotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

W Japonii miecz odgrywał wyjątkową i ważną rolę kulturową. Przez całe wieki posiadanie miecza było zastrzeżone wyłącznie dla samurajów - członków klasy wojowników, którzy poprzysięgli stosować kodeks bushido i zobowiązali się służyć swemu panu, czyli daimyo.

Samurajowie używali przeważnie miecza o wygiętej głowni zwanego KATANA (często posługując się nim oburącz) oraz miecza krótkiego zwanego wakizashi. Miecze te noszone razem nosiły nazwę daisho, czyli " duży i mały".

Chociaż w bitwach samurajowie posługiwali się łukami i włóczniami, miecz uznawali za " duszę wojownika", dlatego spędzali niekończące się godziny na doskonaleniu sztuki władania nim. Szermierka była nieodłączną częścią japońskich sztuk walki i tradycja ta przetrwała do dziś.

Wyprodukowanie katany było procesem długotrwałym i skomplikowanym obejumującym wielokrotne odkuwanie warstw stali w celu wykonania głowni, której wytrzymałość i ostrość stały się legendarne.199,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
ZESTAW DO KONSERWACJI KATAN JL-600
ZESTAW DO KONSERWACJI KATAN JL-600


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2