Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Katany Shirasaya » NIEDOSTĘPNY » UNIKATOWY MIECZ SHIRASAYA W BORDOWEJ POCHWIE (TR-025BG)
[NIEDOSTĘPNY]
299,00zł

UNIKATOWY MIECZ SHIRASAYA W BORDOWEJ POCHWIE (TR-025BG)UNIKATOWY MIECZ SHIRASAYA W BORDOWEJ POCHWIE (TR-025BG)UNIKATOWY MIECZ SHIRASAYA W BORDOWEJ POCHWIE (TR-025BG)

UNIKATOWY MIECZ SHIRASAYA W BORDOWEJ POCHWIE

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (TR-025BG)

Katana:

długość 100 cm 
waga: 0,8 kg

 

Model ten wykonany jest ze stali Wysokowęglowej.

NA OSTRZU HAMON

NA OSTRZU PRAWDZIWE BOHI ( lekko naostrzony).

W ZESTAWIE POKROWIEC BAWEŁNIANY

Pochwa jest z drewna

 

długość 104 cm 
waga: 1 kg

 

 Cena niedotyczy  prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

W Japonii miecz odgrywał wyjątkową i ważną rolę kulturową. Przez całe wieki posiadanie miecza było zastrzeżone wyłącznie dla samurajów - członków klasy wojowników, którzy poprzysięgli stosować kodeks bushido i zobowiązali się służyć swemu panu, czyli daimyo.

Samurajowie używali przeważnie miecza o wygiętej głowni zwanego KATANA (często posługując się nim oburącz) oraz miecza krótkiego zwanego wakizashi. Miecze te noszone razem nosiły nazwę daisho, czyli " duży i mały".

Chociaż w bitwach samurajowie posługiwali się łukami i włóczniami, miecz uznawali za " duszę wojownika", dlatego spędzali niekończące się godziny na doskonaleniu sztuki władania nim. Szermierka była nieodłączną częścią japońskich sztuk walki i tradycja ta przetrwała do dziś.

Wyprodukowanie katany było procesem długotrwałym i skomplikowanym obejumującym wielokrotne odkuwanie warstw stali w celu wykonania głowni, której wytrzymałość i ostrość stały się legendarne.

 

 

 

 299,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2