Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Karabiny i Pistolety » DOSTĘPNY » UNIKATOWY CHROMOWANY DESERT EAGLE 1982 IZRAEL (1123/NQ)
[DOSTĘPNY]
451,00zł

UNIKATOWY CHROMOWANY DESERT EAGLE 1982 IZRAEL (1123/NQ)UNIKATOWY CHROMOWANY DESERT EAGLE 1982 IZRAEL (1123/NQ)UNIKATOWY CHROMOWANY DESERT EAGLE 1982 IZRAEL (1123/NQ)

UNIKATOWY CHROMOWANY DESERT EAGLE 1982 IZRAEL

 Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Denix Hiszpania (1123/NQ)

długość 27 cm
waga: 1,6 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Posiada również wyjmowany magazynek.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

W latach 80. modne był coraz silniejsze naboje i strzelająca nimi broń krótka - głównie rewolwery.

Przebojem wdarł się na ten rynek udany pistolet samopowtarzalny na najsilniejsze naboje rewolwerowe .357 i .44 Magnum: stworzony przez Jima Skilduma z firmy Magnum Research, ale produkowany przez IMI w Izraelu Orzeł Pustyni, Desert Eagle.

Użycie bardzo silnej amunicji zmusiło konstruktorów do zastosowania rzadkich i nietypowych w pistoletach rozwiązań. Broń działa na zasadzie wykorzystania energii gazów odprowadzanych z przewodu lufy. W momencie strzału gazy wyrzucają pocisk do przodu. Gdy minie on specjalny otwór z przodu lufy, część gazów przedostaje się i specjalnym przewodem trafia na tłok w komorze gazowej ułożonej poniżej. Ciśnienie w cylindrze gazowym wymusza przesunięcie zamka (a raczej suwadła, bo nie jest to typowy zamek) do tyłu. Odryglowanie następuje w momencie gdy pocisk już opuścił lufę, a ciśnienie gazów w przewodzie lufy spadło do bezpiecznych wartości. To niekonwencjonalne rozwiązanie okazało się konieczne z racji zastosowania nabojów dużej mocy. W typowych pistoletach monolityczny zamek po prostu zamyka komorę nabojową. W "Desert Eagle" zamknięcie polega jak w wielu karabinach na ryglowaniu przez obrót zamka, a dokładniej - obrót znajdującego się w jego wnętrzu cylindra. Większość dużych pistoletów posiada lufę ruchomą, natomiast przy zastosowaniu wyżej wymienionej metody można było wyposażyć "Desert Eagle" w lufę nieruchomą w stosunku do szkieletu, co zwiększa jego celność.

Częste występowanie tego pistoletu w grach i filmach jako "prawdziwej broni dla prawdziwych bohaterów" tłumaczy się jego wyglądem oraz niektórymi z jego cech, które determinują jego całkowitą nieprzydatność bojową (gabaryty, płomień wylotowy, odrzut, huk). Do dnia dzisiejszego Desert Eagle'a nie używa żadna formacja zbrojna ani policyjna na świecie.

 

 451,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2