Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Unikatowe modele replik » DOSTĘPNY » UNIKATOWA PIEPRZNICZKA SYGNOWANY ALLEN & THURBER 1837r. (K8652)
[DOSTĘPNY]
169,00zł

UNIKATOWA PIEPRZNICZKA SYGNOWANY ALLEN & THURBER 1837r. (K8652)UNIKATOWA PIEPRZNICZKA SYGNOWANY ALLEN & THURBER 1837r. (K8652)UNIKATOWA PIEPRZNICZKA SYGNOWANY ALLEN & THURBER 1837r. (K8652)

UNIKATOWA PIEPRZNICZKA SYGNOWANY ALLEN & THURBER 1837r.

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można dodatkowo oddać suchy strzał.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent:  Hiszpania (K8652)


długość : 23 cm

waga: 0,5 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium oraz drewna

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

Pieprzniczka została wynaleziona przez rusznikarza z Massachusetts - Ethana Allena ( 1806-1871), który nie był krewnym bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych o tym samym imieniu.
 Allen opatentował tę broń w 1837 r. i produkował ją początkowo w Grafton w stanie Massachusetts, potem w Norwich, a następnie w Worcester. Przez długi okres pracował ze swym szwagrem w firmie pod nazwą Allen & Thurber.
 Mówi się, że broń zyskała nazwę "pieprzniczka" w związku z tym, że czasami jej system kapiszonowy powodował przypadkowy strzał ze wszystkich luf jednocześnie, obsypując cel kulami jak pieprzem.

Wystrzały z pieprzniczki następowały szybko, jeden po drugim, dzięki zastosowaniu mechanizmu spustowo-uderzeniowego podwójnego działania realizującego samonapinanie kurka z jednoczesnym obrotem luf ( kolejne naciśnięcie na język spustowy powoduje obrót luf i wystrzał).
 Pieprzniczki były jednak znane z tego, że nie strzelały zbyt celnie. W poczytnej książce Mark Twain opisuje swoje przygody na Dzikim Zachodzie, cytując wypowiedzi woźnicy dyliżansy na temat tej broni: "Jeśli (pistolet) nie tafi w to, do czego strzelał, trafi w coś innego. Tak rzeczywiście było. Strzelał do asa pik przybitego na drzewie, a trafił w muła stojącego jakieś trzydzieści jardów po lewej".

W końcu pieprzniczka ustąpiła przed rosnącą popularnością rewolwerów i firma Allen & Thurber zaprzestała jej produkcji w połowie lat 60 XIX wieku.

Klasyczna pieprzniczka - sześciostrzałowy model kalibru 31 cala  wykonany po 1837 r.  Pistolety firmy Allen & Thurber były znane z doskonałej konstrukcji, czego przykładem jest komplet luf wykonany z jednego kawałka stali.

 

"ZŁO NIE TKWI W KONSTRUOWANIU NOWYCH,

CORAZ GROŹNIEJSZYCH BRONI.

TKWI W DUCHU PODBOJÓW"

Ludwig von Mises169,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
MASKA WENECKA - LILIA VERONESE (WU74134V4)
MASKA WENECKA - LILIA VERONESE (WU74134V4)
AKT NAGA WYGIĘTA KOBIETA VERONESE (WU75293A1)
AKT NAGA WYGIĘTA KOBIETA VERONESE (WU75293A1)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2