Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Ryngrafy do szabel » DOSTĘPNY » RYNGRAF DO SZABEL Z MATKĄ BOSKĄ (R3)
[DOSTĘPNY]
299,00zł

RYNGRAF DO SZABEL Z MATKĄ BOSKĄ (R3)RYNGRAF DO SZABEL Z MATKĄ BOSKĄ (R3)RYNGRAF DO SZABEL Z MATKĄ BOSKĄ (R3)

RYNGRAF DO SZABEL Z MATKĄ BOSKĄ


REPLIKI BRONI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

 

Producent: PŁATNERZE (R3)

szerokość 13 cm

wysokość: 17 cm


waga: 0,1 kg

Model ten wykonany jest z mosiądzu.

Cena nie dotyczy prezentowanych na zdjęciach szabel

Ciekawostka:

Ryngraf (z niem. ringkragen, blacha napierśna, staropol. szkaplerz) – rodzaj medalionu, zwykle w kształcie tarczy z rysunkiem o tematyce religijnej, czasem heraldycznej później z godłem państwowym. Wywodzi się od obojczyka, części zbroi noszonej przez rycerzy pod szyją, często ozdabianej motywami religijnymi, zwłaszcza maryjnymi. Od XVI w. stopniowo zmniejszany i stosowany samodzielnie, bez reszty zbroi, w XVII w. przyjął obecną formę ozdoby patriotyczno-religijnej, zatracając znaczenie ochronne. Ryngrafy noszone były szczególnie często przez żołnierzy ugrupowań podkreślających swój patriotyzm i przywiązanie do religii katolickiej - m.in. przez konfederatów barskich, powstańców 1846 r., żołnierzy NSZ i WiN. Dziś wieszany na ścianie jako patriotyczna dekoracja.
Zminiaturyzowane ryngrafy z wizerunkiem najczęściej Matki Boskiej Ostrobramskiej, wykonane ze szlachetnego metalu stanowią zwyczajowy podarunek z okazji chrztu299,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2