Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Armaty » DOSTĘPNY » REPLIKA POTĘŻNEGO DZIAŁA DAHLGREN USA 1861 R. (402)
[DOSTĘPNY]
424,00zł

REPLIKA POTĘŻNEGO DZIAŁA DAHLGREN USA 1861 R. (402)REPLIKA POTĘŻNEGO DZIAŁA DAHLGREN USA 1861 R. (402)REPLIKA POTĘŻNEGO DZIAŁA DAHLGREN USA 1861 R. (402)

REPLIKA POTĘŻNEGO DZIAŁA DAHLGREN USA 1861 R.

Prezentowany model jest miniaturową  repliką oryginału.

REPLIKI BRONI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I REPLIK BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Denix Hiszpania (402)

długość 39 cm

szerokość 23 cm
waga: 1,5 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium.

Ciekawostka:

Kwestia pierwszego użycia armat na wojnie jest sporna.  Sprawozdanie z bitwy pod Crecy ( w 1346 r.) podczas wojny stuletniej między Anglią a Francją wspomina, że armia angielska skierowała na Francuzów "bombardy". Dział użyto również w czasie bitwy pod Agincourt w 1415 r.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę małą celność wczesnych armat, możemy przypuszczać, że efekt ich użycia na polu walki był prawdopodobnie psychologiczny. Wyrzucały one bowiem z przerażającym hukiem ogromne obłoki dymu i ognia, chociaż pocisk wystrzelony z armaty mógł strącić rycerza z konia.

Wczesna artyleria miała największe znaczenie jako broń oblężnicza, gdyż była zdolna rozbijać mury zamków i inne fortyfikacje.

Pod koniec XV w. francuscy i włoscy wytwórcy dział opracowali stosunkowo "silne" i łatwe w transporcie armaty. Dlatego tacy władcy - jak Ludwik XI i Konrad VII umiejętnie wykorzystywali "potęgę" artylerii, aby umocnić swą władzę w kraju i podbijać inne terytoria.424,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
WŁOSKI SKAŁKOWY GARŁACZ Z XVIII W (W163)
WŁOSKI SKAŁKOWY GARŁACZ Z XVIII W (W163)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2