Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Colty i Rewolwery » DOSTĘPNY » REPLIKA KAPISZONOWEGO REWOLWERU S.COLTA Army 1886r. (1007/G)
[DOSTĘPNY]
302,00zł

REPLIKA KAPISZONOWEGO REWOLWERU S.COLTA Army 1886r. (1007/G)REPLIKA KAPISZONOWEGO REWOLWERU S.COLTA Army 1886r. (1007/G)REPLIKA KAPISZONOWEGO REWOLWERU S.COLTA Army 1886r. (1007/G)

REPLIKA KAPISZONOWEGO REWOLWERU S.COLTA Army 1886r.

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI BRONI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I REPLIK BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Denix Hiszpania (1007/G)

długość 37 cm
waga: 1,3 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).

Colt posiada 6-nabojowy bębenek oraz działający mechanizm rozładowujący pod lufą.

Rękojeść wykonana jest z naturalnego drewna.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

 

Chociaż Samuel Colt nie wynalazł rewolweru, jego nazwisko słusznie stało się synonimem tej broni z kilku powodów.

Po pierwsze, chociaż rozwiązania techniczne, które Colt opatentował w latach 1835 - 1836 nie stanowiły większego przełomu innowacyjnego, to spowodowały, że rewolwer stał się praktyczną bronią dla wojska i dla ludności cywilnej.

Po drugie, chociaż potrzeba było wielu lat, zanim jego rewolwery zostały powszechnie zaakceptowane, to umiejętności marketingowe Colta spowodowały, że jego rewolwery zaczęły być traktowane jako standard, do którego porównywano podobną broń.

Wreszcie, znaczenie Colta w historii uzbrojenia sięga dalej niż same rozwiązania techniczne. Jego fabryka w Hartford w stanie Connecticut była pierwszą, która wykorzystała postęp techniczny, jaki przyniosła rewolucja przemysłowa ( masowa produkcja przy wykorzystaniu części zamiennych) oraz wprowadziła go powszechnie do produkcji broni.

"BÓG MOŻE I STWORZYŁ LUDZI RÓWNYMI,

ALE SAM COLT ICH TAKIMI UCZYNIŁ"
Powiedzenie z Dzikiego Zachodu302,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2