Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Hełmy » Hełmy Rzymskie » NIEDOSTĘPNY » PRZECUDNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM (AGI3815.09)
[NIEDOSTĘPNY]
479,00zł

PRZECUDNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM (AGI3815.09)PRZECUDNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM (AGI3815.09)PRZECUDNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM (AGI3815.09)

PRZECUDNY HEŁM RZYMSKIEGO LEGIONISTY Z GRZEBIENIEM

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału (wymiary 1:1)

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (AGI3815.09)

obwód wew 65 cm

szerokość całkowita 26 cm

wysokość całkowita 45 cm
waga: 2,0 kg

Model ten wykonany jest ze stali toledańskiej z elementami mosiądzu.

Hełm można założyć na głowę

CIEKAWOSTKA:

Korzenie stosowania specjalnej odzieży mającej chronić właściciela przed pociskami i ostrzami broni sięgają co najmniej dziesięciu tysięcy lat wstecz, kiedy to chińscy żołnierze nosili płaszcze ze skóry nosorożca.

Jednak wojownicy prawdopodobnie nosili odzież ochornną ze skóry lub innych materiałów już dużo wcześniej.

Zbroje metalowe - najpierw kolczugi, a potem zbroje płytowe - były używane powszechnie w Europie od czasów starożytnych do końca średniowiecza, kiedy to rosnąca skuteczność broni palnej doprowadziła do spadku ich znaczenia.

W ostatnich latach wynalezienie nowych, wysokowytrzymałych materiałów doprowadziło do ponownego wzrostu zainteresowania ochroną ciała przed oddziaływaniem pocisków.

 479,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2