Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable pirackie » dostępny » Piracka szabla EDWARD'A TEACH'A Czarnobrodego bez pochwy 4197
[dostępny]
319,00zł

Piracka szabla EDWARD'A TEACH'A Czarnobrodego bez pochwy 4197Piracka szabla EDWARD'A TEACH'A Czarnobrodego bez pochwy 4197Piracka szabla EDWARD'A TEACH'A Czarnobrodego bez pochwy 4197

Piracka szabla EDWARD'A TEACH'A Czarnobrodego bez pochwy 4197

 

Producent: Denix
Materiał ostrze: stop cynku i aluminium, dwustronnie grawerowane
Rękojeść: stop cynku i aluminium w kolorze mosiądzu


Długość całkowita: ok 81 cm

Długość ostrza: ok 66,5 cm
Długość rękojeści: 15 cm
Szerokość ostrza przy rękojeści: ok 3,7 cm
Grubość ostrza przy rękojeści: ok 2 mm
Waga : ok 1,41  kg

Cena nie obejmuje widocznego na zdjęciach stojaka.

 

"Czarnobrody (ang. Blackbeard, właśc. Edward Teach lub Thatch[1], ur. około 1675, zm. 22 listopada 1718) – angielski pirat, w latach 1716–1718 grasujący na Morzu Karaibskim, jeden z najgroźniejszych piratów swojego okresu.

Został kapitanem w rezultacie buntu zainspirowanego przez siebie na statku, na którym służył. Wcześniej był kaprem i napadał marynarkę francuską jako pirat, ale z błogosławieństwem króla brytyjskiego. Używał głównie broni palnej, ale nie był też złym szermierzem. Po zakończeniu wojny między Francją i Wielką Brytanią dalej zajmował się napadami na statki, również na życzenie króla brytyjskiego.

Ataki na inne statki prowadził początkowo na niewielkim slupie, a następnie na zdobycznym francuskim okręcie La Concorde, przemianowanym na Queen Anne’s Revenge (Zemsta Królowej Anny). W szczytowym momencie kariery – wiosną 1718 roku – dysponował 4 okrętami, 60 działami i ok. 400 ludźmi[2].

Według legend Czarnobrody zapragnął sprawdzić jak jest w piekle. W tym celu nakazał zapalić w ładowni swojego statku siarkę, a w toksycznym dymie wytrzymał najdłużej z całej załogi.


Bandera Czarnobrodego
Podobno, aby wyglądać straszniej, na brodę wiązał czerwone wstążki, do kapelusza przyczepiał zapalone lonty, a na ramieniu nosił sześć załadowanych pistoletów. Zdarzało się, że odpalał działa za pomocą swojej uprzednio podpalonej brody.

Zginął w trakcie potyczki z dwoma okrętami dowodzonymi przez angielskiego porucznika Roberta Maynarda działającego na polecenie gubernatora Wirginii Aleksandra Spotswooda. Nigdy jednak nie udało się złapać ok. 200 piratów. Również jego skarb (największy pojedynczy łup oszacowany jest na sumę 325 tys. funtów; dzisiaj to równowartość 6 milionów funtów) od blisko 300 lat pozostaje nieodnaleziony."1.

 

1-Czarnobrody [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2018-01-17 12:16Z [dostęp: 2018-05-11 10:57Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Czarnobrody&oldid=51677035319,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2