Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Zbroje, kolczugi, napierśniki » DOSTĘPNY » PIĘKNA RZYMSKA ZBROJA LEGIONISTY - SEGMENTOWA (J05)
[DOSTĘPNY]
999,00zł

PIĘKNA RZYMSKA ZBROJA LEGIONISTY - SEGMENTOWA (J05)PIĘKNA RZYMSKA ZBROJA LEGIONISTY - SEGMENTOWA (J05)PIĘKNA RZYMSKA ZBROJA LEGIONISTY - SEGMENTOWA (J05)

PIĘKNA RZYMSKA ZBROJA LEGIONISTY - SEGMENTOWA


Prezentowany model jest wierną repliką oryginału (wymiary 1:1)

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

Producent: Płatnerze Hiszpańscy (J05)

wysokość 51 cm

szerokość 37 cm
waga: 9 kg

OBWÓD PAS 113 cm

OBWÓD KLATKA 113 cm

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali toledańskiej  z dodatkami mosiądzu. Zbroje można założyć i nosić. Posiada skórzane pasy mocujące przód z tyłem zbroi oraz rzemienie.

CIEKAWOSTKA:

Korzenie stosowania specjalnej odzieży mającej chronić właściciela przed pociskami i ostrzami broni sięgają co najmniej dziesięciu tysięcy lat wstecz, kiedy to chińscy żołnierze nosili płaszcze ze skóry nosorożca.

Jednak wojownicy prawdopodobnie nosili odzież ochornną ze skóry lub innych materiałów już dużo wcześniej.

Zbroje metalowe - najpierw kolczugi, a potem zbroje płytowe - były używane powszechnie w Europie od czasów starożytnych do końca średniowiecza, kiedy to rosnąca skuteczność broni palnej doprowadziła do spadku ich znaczenia.

W ostatnich latach wynalezienie nowych, wysokowytrzymałych materiałów doprowadziło do ponownego wzrostu zainteresowania ochroną ciała przed oddziaływaniem pocisków.

 999,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2