Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Halabardy i Włócznie » NIEDOSTĘPNY » NIEPOWTARZALNY RZYMSKI SZTANDAR PRETORIANÓW (AGI3509.09)
[NIEDOSTĘPNY]
999,00zł

NIEPOWTARZALNY RZYMSKI SZTANDAR PRETORIANÓW (AGI3509.09)NIEPOWTARZALNY RZYMSKI SZTANDAR PRETORIANÓW (AGI3509.09)NIEPOWTARZALNY RZYMSKI SZTANDAR PRETORIANÓW (AGI3509.09)

NIEPOWTARZALNY RZYMSKI SZTANDAR PRETORIANÓW

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (AGI3509.09)

długość całkowita 233 cm

waga całkowita: 3,8 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali, mosiądzu oraz drewna

CIEKAWOSTKA:

Pretorianie (łac. praetoriani, Praetoriae Cohortes) – kohorty pretoriańskie. Nazwa oddziałów pochodzi od słowa „praetorium”, oznaczającego namiot dowódcy w obozie.
 

Pretorianie stali się gwardią cesarską, którą dowodził prefekt pretorianów (później dwóch, a nawet trzech prefektów). Początkowy stan osobowy wynosił 9000 żołnierzy podzielonych na 9 oddziałów – kohort (cohortes praetoriae). 1 kohorta pretorska składała się z 480 pieszych i 120 jezdnych.

Pretorianie stacjonowali w północno-wschodniej części Rzymu, w silnie ufortyfikowanym castra praetoria.

Z założenia była to formacja elitarna, na samej górze drabiny wojskowej, a służba w nich była zaszczytem, zarezerwowanym głównie dla mieszkańców samego Rzymu. Stworzono szereg zachęt:

warunek przynależności: pretorianem mógł zostać tylko mieszkaniec Italii, pierwszeństwo miał mieszkaniec samego Rzymu. Do gwardii wcielano głównie mieszkańców Etrurii, Umbrii, Lacjum i starych kolonii rzymskich.

"WOJNY PROWADZONE SĄ PRZY UŻYCIU BRONI,

ALE WYGRYWANE PRZEZ LUDZI.

TO DUCH LUDZI, KTÓRZY IDĄ ZA WODZEM ORAZ LUDZI,

KTÓRZY PRZEWODZĄ PROWADZI DO ZWYCIĘSTWA"

Gen. George S. Patton



999,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2