Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable Pozostałe » DOSTĘPNY » NIEPOWTARZALNY ROSYJSKI KINDŻAŁ Z POCHWĄ (SD74)
[DOSTĘPNY]
329,00zł

NIEPOWTARZALNY ROSYJSKI KINDŻAŁ Z POCHWĄ (SD74)NIEPOWTARZALNY ROSYJSKI KINDŻAŁ Z POCHWĄ (SD74)NIEPOWTARZALNY ROSYJSKI KINDŻAŁ Z POCHWĄ (SD74)

NIEPOWTARZALNY ROSYJSKI KINDŻAŁ Z POCHWĄ

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (SD74)

długość 65 cm 
waga: 0,8 kg

Model ten wykonany jest ze stali toledańskiej oraz drewna.  Model ten nie jest naostrzony ani nie nadaje się do ostrzenia. (ostrze należy konserwować).

Pochwa jest drewniana obita skórą naturalną z elementami mosiężnymi.

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

Kindżał  - rodzaj długiego noża, prostego lub zakrzywionego, stosowanego jako broń biała, ceremonialna i narzędzie, wywodzący się prawdopodobnie z Gruzji, używany wśród ludów kaukaskich i tureckich, a także w Persji i Indiach. W armii rosyjskiej wchodził w skład uzbrojenia oddziałów kozackich.Kindżał ma głownię obosieczną, rękojeść bez jelca, mocno zwężoną w miejscu uchwytu, o wydatnej głowicy, wykonywaną zwykle z drewna, kości, lub metalu. Rękojeści i pochwy kindżałów ceremonialnych bywały często bogato zdobione i wysadzane kamieniami półszlachetnymi.W Polsce kindżałem określa się nóż o głowni prostej, typu kaukaskiej kamy. W Rosji kindżałem określa się wiele odmian sztyletów i noży bojowych.Pokrewną bronią, często nazywaną mylnie kindżałem jest bebut (biebut), nóż pochodzenia perskiego, rozpowszechniony w Turcji i przyjęty stąd przez Kozaków, o podobnej do kindżała rękojeści i zakrzywionej głowni. Bebuty produkowane fabrycznie były na wyposażeniu różnych służb armii rosyjskiej. Od 1907 w bebuty wyposażono początkowo obsługi karabinów maszynowych, podoficerów żandarmerii, artylerzystów i saperów, a od 1917 były powszechne wśród wszystkich formacji. Na jelcu wybijane były litery i numer, być może stąd pochodzi nazwa329,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2