Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Do Walki » NIEDOSTĘPNY » NIEMIECKI MIECZ BĘKARCI Z POCHWĄ OKOŁO 1510r (WS500792)
[NIEDOSTĘPNY]
939,00zł

NIEMIECKI MIECZ BĘKARCI Z POCHWĄ OKOŁO 1510r  (WS500792)NIEMIECKI MIECZ BĘKARCI Z POCHWĄ OKOŁO 1510r  (WS500792)NIEMIECKI MIECZ BĘKARCI Z POCHWĄ OKOŁO 1510r  (WS500792)

NIEMIECKI MIECZ BĘKARCI Z POCHWĄ OKOŁO 1510r

 

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

 

Producent: Płatnerze (WS500792)

długość 98 cm 
waga: 1,4 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali. 
Pochwa wykonana jest ze skóry i drewna

Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony

DOKŁADNA REPLIKA MIECZA Z Wallace Collection (NR W KATALOGU A477)

Nazwa tej broni przez wieki była mylnie rozumiana. Nie wywodzi się ona od nieślubnych dzieci , a od wszechstronnego zastosowania miecza. Pośród kolekcjonerów bywa też nazywany mieczem półtoraręcznym. Broń tego typu posiada długą prostą głownię, wydłużony trzon rękojeści oraz zaokrągloną głowicę. Pojawiła się w XV wieku, a największą popularnością cieszyła na południu Europy, choć spotykało się ją też w Europie Środkowej. Mieczem półtoraręcznym można było władać używając jednej ręki, lecz trzon rękojeści był wystarczająco długi, by schwycić go także drugą dłonią. Pozwalało to walczącemu na zadawanie mocniejszych ciosów. Wiele osób twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu była to jedna z najskuteczniejszych i najwszechstronniejszych broni siecznych.939,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2