Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable Pozostałe » DOSTĘPNY » NAPOLEOŃSKA SZABLA FRANCUSKA STAL TOLEDAŃSKA (398)
[DOSTĘPNY]
720,00zł

NAPOLEOŃSKA SZABLA FRANCUSKA STAL TOLEDAŃSKA (398)NAPOLEOŃSKA SZABLA FRANCUSKA STAL TOLEDAŃSKA (398)NAPOLEOŃSKA SZABLA FRANCUSKA STAL TOLEDAŃSKA (398)

NAPOLEOŃSKA SZABLA FRANCUSKA STAL TOLEDAŃSKA

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (398)

długość 75 cm
waga: 1,2 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali toledańskiej. Rękojeść wykonana jest z brązu .Szabla nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia.

Pochwa wykonana jest ze skóry naturalnej

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOWSTKA:

Od czasów rewolucji francuskiej znaczny wpływ na wzory broni siecznej stosowane w różnych państwach europejskich wywierała broń francuska.

W okresie napoleońskim wzory, dostosowane do istniejących wówczas warunków wojennych, produkowały w wielkich liczbach manufaktury francuskie, prywatni wytwórcy broni siecznej, a także manufaktury pod zarządem francuskim w Niemczech i we Włoszech.

Mimo masowej produkcji cechowała je wysoka jakość wykonania, dobre właściwości wytrzymałościowe głowni. Były używane przez armię napoleońską oraz przez armie państw podległych Napoleonowi,

Dużo broni francuskiej wpadło w ręce zwycięskich państw koalicji, które używały jej następnie przez wiele lat po upadku Napoleona, a także podejmowały jej produkcję bądź ją naśladowały. 

" KTO KRAJ SWÓJ KOCHA I BOGA SIE BOI

MA SZABLĘ, KONIA, O RESZTĘ NIE STOI"

Jan Ursyn Niemcewicz " Stefan Czarnecki" fragment720,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2