Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Pistolety na zawieszkach » DOSTĘPNY » MINIATURKA - KAPISZONOWY PISTOLET Z 1860 R + ZAWIESZKA (K305)
[DOSTĘPNY]
85,00zł

MINIATURKA -  KAPISZONOWY PISTOLET Z 1860 R + ZAWIESZKA  (K305)MINIATURKA -  KAPISZONOWY PISTOLET Z 1860 R + ZAWIESZKA  (K305)MINIATURKA -  KAPISZONOWY PISTOLET Z 1860 R + ZAWIESZKA  (K305)

MINIATURKA -  KAPISZONOWY PISTOLET Z 1860 R + ZAWIESZKA

Prezentowany model jest  miniaturową repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA, SYNA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Hiszpania (K305)

długość tabla 18 cm

wysokość tabla 9 cm

waga: 0,4 kg

Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium, który uniemożliwia przeróbkę na broń palną (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji).

 

Podstawka wykonana jest z drewna z elementami metalowymi

Pistolet jest zdejmowany.

CIEKAWOSTKA:

System kapiszonowy był inspirowany niezadowoleniem sportowców. Szkocki duchowny Alexander Forsyth zauważył, że przerwa między pociągnięciem za język spustowy a wystrzałem powodowała, że ostrzeżone trzaskiem kurka ptactwo miało czas odlecieć.

Ok. 1805 r. opracował więc nowy zamek, w którym kurek uderzał w iglicę wsuniętą do pojemnika w kształcie buteleczki ( flakonu) zawierającego specjalny ładunek detonujący, który z kolei zapalał ładunek prochowy umieszczony w lufie.

Zamek, tzw. "flakon perfum", który później nazywano system Forsytha, stanoiwł poważny postęp w dziedzinie uzbrojenia, chociaż broń, w której go zastosowano, też miała wady.

Natchnął jednak niektórych rusznikarzy, w tym tak wybitnych jak Joseph Manton, do prac nad alternatywnymi systemami, zwłaszcza gdy w 1821 r. wygasł brytyjski patent Forsytha na jego system.

Według historyka uzbrojenia Richarda Akehursta zaczęto stosować różnorodne systemy kapiszonowe - "pigułki, paski, rurki i spłonki", które zawierały różne chemikalia detonujące.

 

"ZŁO NIE TKWI W KONSTRUOWANIU NOWYCH,

CORAZ GROŹNIEJSZYCH BRONI.

TKWI W DUCHU PODBOJÓW"

Ludwig von Mises

 
85,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2