Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Do Walki » DOSTĘPNY » MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ ULFBERHT (WS500864)
[DOSTĘPNY]
919,00zł

MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ ULFBERHT (WS500864)MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ ULFBERHT (WS500864)MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ ULFBERHT (WS500864)

MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ ULFBERHT

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Płatnerze (WS500864)

długość 89 cm 
waga: 1,4 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali.

Pochwa wykonana jest z drewna i skóry naturalnej

Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony

JEST TO DOKŁADNA REPLIKA MIECZA POKAZANEGO W KSIĄŻCE IANA PIERCE: "SWORDS OF THE VIKING AGE" NA OSTRZU WYGRAWEROWANO SŁOWO ULFBERHT - JEST TO OKREŚLENIE LEGENDARNEGO KOWALA WIKINGÓW, KTÓRY WYKUŁ PIERWSZY MIECZ ZE STALI

CIEKAWOSTKA:

Wikingowie to skandynawscy wojownicy­­­­­, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym. W przypadku wypraw łupieżczo-handlowych mówi się o wikindze zachodniej i wikindze wschodniej. Organizatorami wypraw do krajów Europy Zachodniej byli Normanowie duńscy i norwescy (czyli właśnie wikingowie), a także mieszkańcy dzisiejszej południowej Szwecji (prowincje Bohuslän, Halland, Uppland, Skne i Blekinge). Normanowie szwedzcy, głównie Swionowie i Goci, organizowali wyprawy do krajów położonych na wschód i południe od ich ojczyzny, docierając do Bułgarii Kamskiej, Rusi Kijowskiej, Bizancjum, a nawet Kalifatu Bagdadzkiego. Słowo wiking pochodzi od nazwy morskich, orężnych wypraw: "viking". Słowo to początkowo łączono z staronordyjskiego vik (zatoka) lub starogermańskiego vik (osada portowa). Później zauważono jednak, że słowo to pojawiło się jeszcze w VIII wieku (przed okresem napaści wikingów na wybrzeża Anglii, Irlandii i Francji) w postaci staroangielskiego "wicingsceada" i starofrancuskiego "witsing". Od tamtej pory zaczęto łączyć nazwę wiking z tym właśnie obszarem językowym, wskazując na staroangielski "wic" oznaczający obóz handlowy. Pierwszy raz tego kreślenia użyto na długo przed epoką wikingów, wobec saksońskich (saskich) osadników919,00zł

Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
UNIKATOWY TOPÓR BITEWNY Z XVIII W (WS600895)
UNIKATOWY TOPÓR BITEWNY Z XVIII W (WS600895)
HISTORYCZNY INDIAŃSKI TOMAHAWK PÓŁKSIĘŻYCOWY (WS600909)
HISTORYCZNY INDIAŃSKI TOMAHAWK PÓŁKSIĘŻYCOWY  (WS600909)
NIEMIECKI BAGNET Z POCHWĄ II WOJNA ŚWIATOWA DO MAUSER K-98 (WS803314)
NIEMIECKI BAGNET Z POCHWĄ II WOJNA ŚWIATOWA DO MAUSER K-98 (WS803314)
RZYMSKI GLADIUS ZE STALI TOLEDAŃSKIEJ (517)
RZYMSKI GLADIUS ZE STALI TOLEDAŃSKIEJ (517)


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2