Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Do Walki » DOSTĘPNY » MIECZ UTHERA PENDRAGONA LEGENDY ARTURIAŃSKIE (WS501422)
[DOSTĘPNY]
689,00zł

MIECZ UTHERA PENDRAGONA LEGENDY ARTURIAŃSKIE (WS501422)MIECZ UTHERA PENDRAGONA LEGENDY ARTURIAŃSKIE (WS501422)MIECZ UTHERA PENDRAGONA LEGENDY ARTURIAŃSKIE (WS501422)

MIECZ UTHERA PENDRAGONA LEGENDY ARTURIAŃSKIE

 

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Płatnerze (WS501422)

długość 104 cm 
waga: 1,4 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali. Rękojeść wykonana jest z mosiądzu.

Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony

 

CIEKAWOSTKA:

Uther Pendragon (fr. Uter Pendragon; wal. Wthyr Bendragon, Uthr Bendragon, Uthyr Pendraeg) legendarny król Brytanii, bohater legend arturiańskich, ojciec Króla Artura. Razem ze swoim bratem, Ambrosiusem, obalił uzurpatora Vortigerna i objął tron. Pożądał żony Gorloisa z Kornwalii, Igreny. Kiedy doszło do oblężenia siedziby Gorloisa Tintagelu, mag Merlin pomógł królowi posiąść Igrenę (zamieniając go na jedną noc w jej męża) pod warunkiem, że Uther zawróci ze swoimi wojskami i nie skrzywdzi Gorloisa. Król oszukał maga i tej samej nocy książę Kornwalii już nie żył. Niedługo po tym Uther pojął Igrenę za żonę. Z ich związku narodził się Artur, który w wieku 15 lat, nieświadomy swego królewskiego pochodzenia, przypadkowo wyciągnął miecz ze skały (zwany Mieczem z kamienia, często błędnie utożsamiany z Excaliburem) i został królem Camelotu

 "MIECZ NIGDY NIE JEST ZABÓJCĄ.

TO JEST NARZĘDZIE W RĘCE ZABÓJCY"

Seneka689,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2