Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Katany Shirasaya » NIEDOSTĘPNY » MIECZ SHIRASAYA Z GRAWEROWANĄ POCHWĄ CZERWONY (JL-077BN)
[NIEDOSTĘPNY]
149,00zł

MIECZ SHIRASAYA Z GRAWEROWANĄ POCHWĄ CZERWONY (JL-077BN)MIECZ SHIRASAYA Z GRAWEROWANĄ POCHWĄ CZERWONY (JL-077BN)MIECZ SHIRASAYA Z GRAWEROWANĄ POCHWĄ CZERWONY (JL-077BN)

MIECZ SHIRASAYA Z GRAWEROWANĄ POCHWĄ CZERWONY

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: USA (JL-077BN)

długość 101 cm
waga: 0,8 kg

Model ten wykonany jest ze stali nierdzewnej ( lekko naostrzony).

MODEL JEST MONTOWANY W USA

STAL NIERDZEWNA POCHODZI Z CHIN

RESZTA ELEMENTÓW PRODUKOWANA W USA

Pochwa jest z drewna

 

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka

CIEKAWOSTKA:

Shirasaya (jap., dosł. biała pochwa) - rodzaj oprawy do różnych rodzajów broni japońskiej, wykonany z surowego drewna, składający się z pochwy (saya) oraz rękojeści (tsuka). Były pozbawione jakichkolwiek ozdób, nie lakierowane, nie lakowane, czasami jedynie zapisywano na nich informację nt. ostrza (sayagaki).

Shirasaya używana była głównie podczas składowania ostrzy lub w trakcie zmiany elementów lub całości właściwej oprawy (koshirae), używanie jej zatrzymywało wilgoć, zapobiegało korozji i pozwalało ostrzu oddychać.

Z powodu braku jelca (tsuba) czy też oplotu na tsuka nie były one używane w warunkach bojowych. Po wejściu w życie edyktu Hait-rei, zakazującego noszenia mieczy zaczęto stosować, często mylone z shirasaya, oprawy z ukrytymi ostrzami zwane shikomizue, symulujące m.in. specjalne kije do długich wędrówek czy laski. Miecze ukrywane w takich oprawach były jednak często niskiej jakości, nieproporcjonalnie wykute.149,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2