Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Katany do treningu - pozostałe » DOSTĘPNY » MIECZ SAMURAJSKI, KATANA Z-HUNTER RĘCZNIE KUTA BIOHAZARD (ZB-059BR)
[DOSTĘPNY]
349,00zł

MIECZ SAMURAJSKI, KATANA Z-HUNTER RĘCZNIE KUTA BIOHAZARD  (ZB-059BR)MIECZ SAMURAJSKI, KATANA Z-HUNTER RĘCZNIE KUTA BIOHAZARD  (ZB-059BR)MIECZ SAMURAJSKI, KATANA Z-HUNTER RĘCZNIE KUTA BIOHAZARD  (ZB-059BR)

MIECZ SAMURAJSKI, KATANA Z-HUNTER RĘCZNIE KUTA BIOHAZARD

Prezentowany model jest wierną repliką oryginału.


REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.


Producent: USA  (ZB-059BR)

Model ten wykonany jest ze stali węglowej 1045. Ręcznie kuty. Ostrze grawerowane 


ORYGINALNA TSUBA biohazard

Pochwa jest z drewna

Konstrukcja full tang w pełni rozbieralna.


Zawiera bawełniany pokrowiec.

długość 103 cm 
waga: 1 kg

 

MODEL JEST MONTOWANY W USA

STAL POCHODZI Z CHIN

RESZTA ELEMENTÓW PRODUKOWANA W USA

CIEKAWOSTKA:

W Japonii miecz odgrywał wyjątkową i ważną rolę kulturową. Przez całe wieki posiadanie miecza było zastrzeżone wyłącznie dla samurajów - członków klasy wojowników, którzy poprzysięgli stosować kodeks bushido i zobowiązali się służyć swemu panu, czyli daimyo.

Samurajowie używali przeważnie miecza o wygiętej głowni zwanego KATANA (często posługując się nim oburącz) oraz miecza krótkiego zwanego wakizashi. Miecze te noszone razem nosiły nazwę daisho, czyli " duży i mały".

Chociaż w bitwach samurajowie posługiwali się łukami i włóczniami, miecz uznawali za " duszę wojownika", dlatego spędzali niekończące się godziny na doskonaleniu sztuki władania nim. Szermierka była nieodłączną częścią japońskich sztuk walki i tradycja ta przetrwała do dziś.

Wyprodukowanie katany było procesem długotrwałym i skomplikowanym obejumującym wielokrotne odkuwanie warstw stali w celu wykonania głowni, której wytrzymałość i ostrość stały się legendarne.349,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2