Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Miecze Do Walki » Miecze średniowieczne » DOSTĘPNY » LEGENDARNY MIECZ DURANDAL Z PASEM PIEŚŃ O ROLANDZIE (WS501511)
[DOSTĘPNY]
2229,00zł

LEGENDARNY MIECZ DURANDAL Z PASEM PIEŚŃ O ROLANDZIE (WS501511)LEGENDARNY MIECZ DURANDAL Z PASEM PIEŚŃ O ROLANDZIE (WS501511)LEGENDARNY MIECZ DURANDAL Z PASEM PIEŚŃ O ROLANDZIE (WS501511)

LEGENDARNY MIECZ DURANDAL Z PASEM PIEŚŃ O ROLANDZIE (WS501511)Model jest luźną interpretacją modelu opisywanego w literaturze średniowiecznej.

MODEL JEST DOSKONALE WYWAŻONY - KUTY I HARTOWANY RĘCZNIE DO TRENINGU LUB FECHTUNKU.
"Durandal, Durendal, Durandan(a) – miecz należący do hrabiego Rolanda, tytułowego bohatera średniowiecznej chanson de geste pt. Pieśń o Rolandzie oraz występującego w wielu innych romansach rycerskich.

Miecz ten miał być wykonany z najlepszych stopów metali i w rękach hrabiego Rolanda siał postrach wśród wrogów i przynosił chwałę rycerstwu Karola Wielkiego. Podarować go miał Rolandowi właśnie Karol Wielki za natchnieniem anioła, w innych wersjach legendy był darem Maugisa. Niekiedy podawano, że należał wcześniej do Hektora z Troi (tak np. w późniejszym Orlandzie szalonym Ariosta).

Według Pieśni o Rolandzie w jego rękojeści znajdowały się święte relikwie: ząb świętego Piotra, krew świętego Bazylego, włosy świętego Dionizego i strzęp szaty Najświętszej Marii Panny.

W eposie umierający Roland próbuje miecz zniszczyć, uderzając nim o skałę, aby nie wpadł w ręce wrogich Saracenów. Rezultatem tych prób miało być według tradycji powstanie w grani Pirenejów ponad doliną Gavarnie przełęczy zwanej Brèche de Roland – Szczerba Rolanda. Miecz jednak okazał się niezniszczalny. Według lokalnej tradycji można go do dziś oglądać w Rocamadour we Francji"1.

1-Durandal (miecz) [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2016-04-23 23:02Z. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Durandal_(miecz)&oldid=45616578

Rękojeść z ozdobną głowicą z głową lwa.

W zestawie pochwa z drewna obciągnięta skórą naturalną.

W zestawie pas skórzany z metalowymi grawerowanymi elementami ozdobnymi.

Rękojeść obciągnięta skórą naturalną. Wszystkie metalowe elementy rękojeści platerowane srebrem.

Producent:  PŁATNERZE (WS501511)

 

 

Materiał:

 ostrze: stal wysokowęglowa 1065
pochwa: drewno -skóra naturalna

pas: skora naturalna
Długość całkowita: ok 103 cm

Długość ostrza: ok 80 cm

 

Waga: ok 1,55 kg2229,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2