Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable do fechtunku » NIEDOSTĘPNY » Japońsko - rosyjski miecz szabla Kyu Gunto IUS-S-118
[NIEDOSTĘPNY]
738,00zł

Japońsko - rosyjski miecz szabla Kyu Gunto IUS-S-118Japońsko - rosyjski miecz szabla Kyu Gunto IUS-S-118Japońsko - rosyjski miecz szabla Kyu Gunto IUS-S-118

Japońsko - rosyjski miecz szabla Kyu Gunto IUS-S-118

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

UWAGA MODEL KUTY I HARTOWANY RĘCZNIE. DOSKONALE WYWAŻONY DO FECHTUNKU
SZABLA NIE JEST NAOSTRZONA ALE NADAJĘ SIĘ DO OSTRZENIA

Wymiary:
Długość całkowita: 86 cm
Długość pochwy: 68 cm
Długość rękojeści: 17 cm
Długość ostrza: 65,5 cm
Szerokość ostrza przy rękojeści: 2,9 cm
Grubość ostrza przy rękojeści: 0,5 cm

Waga z pochwą: 1,44 kg
Waga bez pochwy: 0,95 kg

Materiał:
Ostrze: stal wysokowęglowa: 1060, polerowane (wymaga konserwacji) gładkie o małej krzywiźnie
Rękojeść: drewno karbowane, mosiądz, oplot w karbach z drutu miedzianego, bogate zdobienia i grawer
Pochwa: szkielet drewniany, zewnętrzna warstwa stalowa wymaga konserwacji

Nazywany Kyu gunto lub mieczem japońsko-rosyjskim to broń będąca hybrydą szabli zachodniej i katany używana w armii japońskiej i marynarce podczas II Wojny Światowej, wcześniejszej wojny rosyjsko-japońskiej i japońskich konfliktów kolonialnych. Produkowane od 1875 do 1934 roku współegzystowały z tradycyjnymi mieczami Shin-Gunto. Wszyscy oficerowie byli zobowiązani do noszenia miecza jako oznaka ich rangi w armii. Prezentowany tu model to miecz Kyu gunto z rozbudowanym kapturem – warianty marynarskie miały zazwyczaj węższy kaptur.
Gunto oznacza miecz wojenny – termin ten używany jest do broni produkowanej na masową skalę w przeciwieństwie do ręcznie robionych mieczy artystycznych w dawnej Japonii. Shin gunto oznacza nowy miecz. Szable Kyu gunto stały się popularne w czasach modernizacji japońskiej armii na modłę zachodnioeuropejską z jej technologią i doktryną realizowaną w koloniach zamorskich. Ostrze nawiązuje do katany i odnosi się do tradycji militarnych Japonii natomiast rękojeść nawiązuje do szabli zachodniej. W czasach kolonialnych nacjonalizm japoński znacznie się wykrystalizował razem z ich ambicjami kolonialnymi a tradycja samurajska stała się narodowym symbolem siły i statusu wojowników. Shin gunto produkowano od 1935 do 1945 roku. Oba typy mieczów wyrabiane masowo nazywano Showato w celu odróżnienia ich od tradycyjnie wykonywanej broni. Przez naturę ich wytwarzania Showato nie są uważane za prawdziwą broń japońską i mogą zostać skonfiskowane na terenie tego kraju.

Ten rosyjsko-japoński miecz Kyu gunto posiada zatępione ostrze z wysokowęglowej, hartowanej stali.  Mosiężna rękojeść zdobiona jest motywami kwiatu wiśni. Rękojeść pokryta chromową, brązową skórą i przepleciona miedzianym drucikiem. Pochwa stalowa ze stalową ryfką. Szabla posiada mechanizm zatrzaskowy mocujący szablę w pochwie. Mały przycisk w formie kwiatu wiśni zwalnia mechanizm i pozwala wyjąć szablę z pochwy.738,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2