Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable do fechtunku » NIEDOSTĘPNY » Japoński miecz szabla Shin Gunto IUS-S-116
[NIEDOSTĘPNY]
583,00zł

Japoński miecz szabla Shin Gunto  IUS-S-116Japoński miecz szabla Shin Gunto  IUS-S-116Japoński miecz szabla Shin Gunto  IUS-S-116

Japoński miecz szabla Shin Gunto  IUS-S-116

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

Wszyscy japońscy oficerowie w XX wieku byli zobowiązani do noszenia miecza jako oznaka ich rangi wojskowej. Część płatnerzy wyrabiała ręcznie robione miecze dla najwyższych rangą oficerów ale nie podołaliby zamówień dla całej armii. Zaradzono temu używając mniej tradycyjnych technik wyrabiania broni. Rękojeść tych mieczy jest specjalnie oznaczona w celu odróżnienia broni od tradycyjnych mieczy. 
W Japonii posiadanie tego typu mieczy Showato jest nielegalne ze względu na to, że nie są uważane za „prawdziwie” japońskie miecze.

Dane techniczne:

Wymiary:
Długość całkowita: 96 cm
Długość pochwy: 73,5 cm
Długość rękojeści: 22,5 cm
Długość ostrza: 70 cm
Szerokość ostrza przy rękojeści: 2,9 cm
Grubość ostrza przy rękojeści: 0,5 cm

Waga z pochwą: 1,6 kg
Waga bez pochwy: 1,05 kg

Te produkowane masowo Shin gunto łączy w sobie pełną konstrukcję rękojeści tradycyjnego miecza z wytapianego z aluminium poszycia Tsuka-Ito. 
Głownia oznaczona numerami fabrycznymi, rękojeść i pochwa posiadają mechanizm zwalniający. Ostrze wykonane z wysokowęglowej stali hartowanej a pochwa posiada drewniany szkielet obudowany szaro-barwioną stalą. Tsuba mosiężna. Ta replica  posiada znaki markowe identyczne z tymi na oryginalnych mieczach Shing gunto.583,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2