Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Kordziki i Sztylety » Sztylety do walki » DOSTĘPNY » HISTORYCZNY SZTYLET Z POCHWĄ OKOŁO 1350 R (WS401908)
[DOSTĘPNY]
449,00zł

HISTORYCZNY SZTYLET Z POCHWĄ OKOŁO 1350 R (WS401908)HISTORYCZNY SZTYLET Z POCHWĄ OKOŁO 1350 R (WS401908)HISTORYCZNY SZTYLET Z POCHWĄ OKOŁO 1350 R (WS401908)

HISTORYCZNY SZTYLET Z POCHWĄ OKOŁO 1350 R

 

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału.

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Płatnerze (WS401908)

długość 46 cm
waga: 0,5 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali.

Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony

Pochwa wykonana z drewna i skóry naturalnej

CIEKAWOSTKA:

Kordzik to biała, obosieczna broń paradna w postaci sztyletu. W Polsce aktualnie noszona do munduru galowego przez oficerów i chorążych marynarki wojennej i lotnictwa zawieszona na rapciach u lewego uda. Nadawany również przez PPZ "KADRA" jako Honorowy Kordzik Górniczy . Wywodzi się ze średniowiecznej broni białej, rodzaju krótkiego mieczyka, który służył do dobijania rannych na polu bitewnym mizerykordii (łac. misereo - okazywać litość + łac. cor - serce = łac. misericordia czyli cios miłosierdzia w serce - stąd etymologia nazwy). W niektórych szkołach szermierczych, krótki mieczyk trzymany w drugiej ręce był używany podczas fechtunku"1. "Daga, deka sztylet o długiej (40-60 cm), zwężającej się ku sztychowi głowni. Najczęściej używana jako broń dodatkowa (w drugiej ręce) wraz z mieczem, służyła do rozdzierania kolczugi przeciwnika lub zadawania ciosów w miejsca nie osłonięte zbroją. Broni tej używano w Europie Zachodniej od wczesnego średniowiecza do XVII wieku, początkowo jako broń piechoty, później także przez jazdę. W Polsce mało popularna449,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2