Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable Pozostałe » DOSTĘPNY » HISTORYCZNY AMERYKAŃSKI KORDELAS Z POCHWĄ (SD15)
[DOSTĘPNY]
449,00zł

HISTORYCZNY AMERYKAŃSKI KORDELAS Z POCHWĄ (SD15)HISTORYCZNY AMERYKAŃSKI KORDELAS Z POCHWĄ (SD15)HISTORYCZNY AMERYKAŃSKI KORDELAS Z POCHWĄ (SD15)

HISTORYCZNY AMERYKAŃSKI KORDELAS Z POCHWĄ

 Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).

REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.

ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.

W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.


Producent: Płatnerze Hiszpańscy (SD15)

długość 64 cm 
waga: 1,5 kg

Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali oraz mosiądzu. Szabla nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia. (ostrze wymaga konserwacji)

Pochwa wykonana jest z drewna obitego skórą naturalną z elementami mosiężnymi

Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka.

CIEKAWOSTKA:

Kordelas – broń biała, długi prosty lub zakrzywiony jedno lub dwusieczny nóż myśliwski do skłuwania i patroszenia upolowanej zwierzynyZnany od późnego średniowiecza, bardzo popularny w XVIII w. w wojskach lądowych (zwłaszcza u saperów i artylerzystów) i w marynarce. Od wieku XIX już tylko jako broń myśliwska.Oręż myśliwski z głownią jednosieczną, nieznacznie zakrzywioną i zaostrzoną przy sztychu, przystosowany był też do cięcia. Niekiedy służył w wojsku piechurom jako broń boczna. Broni tej używano raczej do polowania niż do walki. Kordelas nie dawał ochrony dłoni.Kordelasem (ang. cutlass) nazywa się także jednosieczną, lekko zakrzywioną, krótką szablę z osłoną dla dłoni, używaną głównie przez marynarzy i będącą jedną z ikonicznych części wyposażenia pirata.

 

" KTO KRAJ SWÓJ KOCHA I BOGA SIE BOI

MA SZABLĘ, KONIA, O RESZTĘ NIE STOI"

Jan Ursyn Niemcewicz " Stefan Czarnecki" fragment449,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2