Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Regulaminem strony. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do plików cookies w Twojej przegladarce.
Start » Katalog » Szable zestawy » DOSTĘPNY » DWIE SZABLE POLSKIE ORAZ RYNGRAF GOTOWY ZESTAW
[DOSTĘPNY]
850,00zł

DWIE SZABLE POLSKIE ORAZ RYNGRAF GOTOWY ZESTAWDWIE SZABLE POLSKIE ORAZ RYNGRAF GOTOWY ZESTAWDWIE SZABLE POLSKIE ORAZ RYNGRAF GOTOWY ZESTAW

DWIE SZABLE POLSKIE ORAZ RYNGRAF GOTOWY ZESTAW


Zestaw zawiera:
1 szabla polska oficerska wz 1921 o ostrzu gładkim
1 szabla polska kawaleryjska wz 1917 o ostrzu gładkim
Ryngraf Bóg Honor Ojczyzna z orłem i Matka Boską (R5)


Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI
 

 

Zaprezentowana szabla jest wierną repliką szabli oficerskiej typu wz. 1921. Szable te wyrabiane były w Niemczech oraz w Warszawie (zakłady Borowskiego i Jarnuszkiewicza). Były to pierwsze polskie szable po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

Dane techniczne:

Długość: 90 cm
Waga: 1,3 kg


Głownia tej szabli jest zakrzywiona kołowo i posiada strudzinę od zastawy do 2/3 długości. Jelec z mosiądzu posiada w pełni zamknięty kabłąk. Tylne ramię jelca posiada formę łezki. Trzon rękojeści wykonany jest z drewna osłoniętego czarną skórą. Głowica i tylna część rękojeści osłonięte są przez mosiężny kapturek.

Prezentowana szabla to wierna replika polskiej szabli kawalerskiej wz. 1917. Szable tego typu wyrabiane były przez polskie zakłady, takie jak: Borowskiego, Morawskiego i Bieńkowskiego oraz niemiecką fabrykę Carla Eickhorna w Solingen. Pierwsza szabla  produkowana od początku  w niepodległej Polsce. Została wprowadzona do uzbrojenia wojska polskiego w 1919 roku. Wykorzystywana podczas wojny polsko-bolszewickiej (1919-1921).

Dane techniczne:

Długość: 90 cm
Waga: 1,2 kg

Głownia wyraźnie zakrzywiona ze słabo wyodrębnionym piórem. Obie jej strony są gładkie.
Rękojeść zamknięta, z trójkabłąkowym, mosiężnym jelcem wywodzącym się z szabli rosyjskich i francuskich. Tylna część rękojeści pokryta mosiężnym, ozdobnym kapturem. Trzon drewniany, pokryty czarną skórą i opleciony złota nicią.850,00zł

Recenzje


Powiedz znajomemu


Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kategorie

Miecze 2